MikroLOGIA

Żałuję, że jestem na tyle leniwa, że nie zaangażowałam się dotychczas w nic więcej. Czuję niedosyt. Mam przecież wiele planów związanych i niezwiązanych z weterynarią, wciąż niespełnionych.

Mikrobiologia
Mam nadzieję, że stanie się niebawem moją nową histologią. Jestem już po pierwszym i ostatnim w tym semestrze kolokwium u dr K. Zostałam przetrzepana z pasteryzacji, barwników fluorescencyjnych i metod biochemicznych. Bakteriologia ogólna już za mną, zaczynam szczegółową. I choć notatek wyszło mi sporo jak na jedne ćwiczenia, to jestem pozytywnie nastawiona a nawet ciekawa jak wyglądać będą przyszłe!


Święta, czyli czas obżarstwa i czytania książek start!

Komentarze

 1. Świetny blog! :))
  Też chciałabym pracować w przyszłości ze zwierzętami. Nie wiem, czy koniecznie jako weterynarz...
  Na pewno będziesz wspaniałą panią weterynarz :D
  Obserwuję, liczę na rewanżyk ;p
  Zapraszamy do nas; zbieranina-wszystkiego.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie tam u Was we Wrocławiu? Nadal nie mogę się zdecydować pomiędzy Wrocławiem a Warszawą jeśli chodzi o weterynarię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie mam porównania z Warszawą, więc ciężko mi o obiektywizm. :)

   Usuń
  2. No tak ;) Ale w sumie to teraz ważne żeby gdzieś się dostać :)

   Usuń
 3. a ja mam takie pytanie: można nie zaliczyć biostatystyki (były w zeszłym roku takie przypadki?) czy końcem końców wszyscy jakoś zdają? mam wszystkie obecności, robiłam prezentację, ale kartkówki mam tylko dwie z pozytywnym wynikiem i zaczynam się martwić....

  OdpowiedzUsuń
 4. może odpowiem za autorkę bloga :)
  warunki miały osoby, które olały przedmiot (wiadomo nie wrzucam wszystkich do jednego worka ale ja kojarzę tylko takie osoby). Prowadzący należy do takich osób, z którymi zawsze można się dogadać! także poprawiaj kartkówki, bo szkoda czasu i pieniędzy na warunki :)

  studentka I. ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki za odpowiedź. powtarzanie przedmiotu kosztuje? deficyt pkt. po pierwszym semestrze jest 4 a statystyka zużywa 2. to ja już nie rozumiem jak to jest z tymi warunkami :(

   Usuń
 5. Jeśli deficyt to cztery punkty, a zużyjesz dwa, oznaczać to tylko może, że możesz mieć jeszcze dwa punkty deficytu.
  Warunek kosztuje różnie, zależy to od liczby godzin ćwiczeniowych i od tego, czy jesteś na stacjonarnych czy niestacjonarnych. Niestacjo płacą więcej chyba o dwa złote za każdą godzię ćwiczeniową. Doczytaj.

  OdpowiedzUsuń
 6. hej, mam pytanie. mogłabyś napisać po kilka zdań na temat każdego egzaminu sesji zimowej? z czego się uczyłaś, na co należy zwrócić uwagę, jak je oceniasz?

  OdpowiedzUsuń
 7. Biofizyka- wykłady
  Biologia komórki- pytania z koła, quizu i z zajęć, do prezentacji z wykładów zajrzałam też kilka razy
  Chemia- w tym roku egzamin od A do Z przeprowadza pani dr K i słyszałam, że ma być testowy. Rok temu miałam jeszcze otwarte, ze względu na to, że pan dr K prowadził wykłady, więc nie pomogę.

  OdpowiedzUsuń
 8. czy to prawda, że pytania do egzaminu przygotowuje dr K a nie profesor?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani dr K przejęła rok temu chemię po panu dr K. Nic nie wiem na temat udziału profesora U czy M w egzaminie z chemii. Szczerze mówiąc, to bardziej interesuję się konszachtami na biochemii :)

   Usuń
 9. o, to już macie mikroby?
  Ty jesteś chyba na drugim, o ile dobrze pamiętam?

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak, mamy mikrobiologie na trzecim i czwartym semestrze. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty