PARAZYTOLOGIA W OGÓLE I SZCZEGÓLE.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają półtorej godziny. Prowadzących jest kilku i w zależności od tego, na kogo się trafi zależy intensywność nauczek przed ćwiczeniami. Odpytują, robią kartkówki z bieżącego materiału. Sama mam wejściówki co tydzień przed zajęciami on-line! W poniedziałki o 21:00 osoby mające zajęcia z dr P siadają przed swoimi laptopami i próbują rozwiązać test wielokrotnego wyboru, składający się z 10 pytań. Mamy na to 10 minut. 
Na zajęciach mamy część teoretyczną, a po niej praktyczną, która polega na odzwierciedleniu (tak, znowu rysowanie!) obrazu parazytów w zeszytach. O dziwo kolorów tym razem używać nie musimy, szkic wystarczy. Obowiązkowo musimy mieć zeszyt gładki, minimum 60 kartkowy, w którym tworzymy te wątpliwe wspaniałości.
Kolokwia są chyba dwa w semestrze. Pierwsze mam już w przyszłym tygodniu, za co nieśmiało już dzisiaj proszę o trzymanie kciuków. :)

Książki: Gundłach, Stefański, Bowman i tę ostatnią bardzo polecam, choć ze względu na cenę (250zł!) i ograniczone zasoby w bibliotece swojej nie posiadam.

Egzamin jest w sesji letniej i przyznam szczerze, że nie miałam jeszcze okazji się nim bardziej zainteresować. *wstydniś* Ze zdawalnością nie ma już takich problemów jak w wypadku apów, ale samo się nic nie zrobi, na pewno.

Polecam stronę parazytologia!

Komentarze

 1. dr Pacoń to prowadzi?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak wygląda przedtermin (albo 1 termin) z czaszki u JKN? Czy wymaga rzeczy z "kosmosu" czy Lutnicki wykuty na pamięć wystarczy? ;) Jest wymagana jakaś kolejność przy opowiadaniu (np. kość parzysta/nieparzysta, łączy się z kośćmi (tu wymieniam sąsiadujące kości) a później opis szczegółowy?)

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dwa lata temu nie było przedterminów kolokwiów na anatomii. Tak, musiałam powiedzieć nazwę łac kości, parzysta/nieparzysta, opisać z jakimi sąsiaduje po polsku i łacinie i dopiero wtedy przejść do opisu szczegółowego po polsku i po łacinie.

   Usuń
  2. Dziękuje :)

   Usuń
 3. Z jakich materiałów/książek najlepiej uczyć się mięśni do JKN? :) Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak dajesz radę na 3. roku? 2. jest dość luźny więc.. spora różnica?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty