Jak to jest z tą biochemią?

1. Czy można mieć warunek z biochemii?
Dopuszczalny deficyt punktów ECTS powinien być gdzieś podany na stronie up. Wynosi on około 4-5 pkt. Biochemia ma dwa razy więcej, bo 8-9 punktów. Przeprowadzając skomplikowane obliczenia okazało się, że nie można.
2. Jak wygląda egzamin, czego dotyczy- ćwiczeń czy wykładów?
Egzamin jest podzielony na dwie części; biochemię ogólną i molekularną, gdzie materiał na tę drugą to zaledwie dwa ostatnie kolokwia. Najważniejsze są oczywiście wykłady, materiał jaki pojawił się na kolokwiach, ale miałam też pytania z seminariów.
3. Ile punktów trzeba zdobyć w pierwszym semestrze by zaliczyć przedmiot?
18 punktów. Licząc, że zaliczy się wszystkie, cztery kartkówki, wszystkie ćwiczenia, za które można zdobyć około 8 punktów (z tym akurat nie ma problemu),wystarczy zdobyć sześć punktów z kolokwiów.
4. Jak oceniane są kolokwia i jaką mają formę?
Z tego co pamiętam, to wszystkie kolokwia były zamknięte oprócz trzeciego. Zazwyczaj trzeba było dodatkowo narysować jakąś reakcję czy wzór. Każde kolokwium jest na maksymalnie siedem punktów. Pierwszy punkt zdobywa się za prawidłowe rozwiązanie połowy/albo ponad połowy(?) zadań. Kolejne punkty są już przyznawane np. co dwie następne dobre odpowiedzi a na koniec co jedną dobrą odpowiedź. Dla przykładu, dostałam za ostatnie kolokwium 4/7 punktów a miałam (jakimś dziwnym zrządzeniem losu) 17 prawidłowych odpowiedzi na 20 możliwych.
5. Czy są poprawy kolokwiów?
Nie. System jest podobny do tego na chemii.
6. Czy muszę chodzić na seminaria, skoro są przed kolokwium?
Teoretycznie tak, praktycznie nie. Choć sama nie widziałam w nich nic złego. Chciałam, to słuchałam, a jak nie chciałam to się wyłączałam i powtarzałam.
7. Z czego najlepiej uczyć się do kolokwiów?
Każdy ma swój system. Niektórzy polecają Krótkie wykłady a odrzucają Stryer'a. Sama uczyłam się w pierwszym semestrze ze Stryer'a, wykładów prof., Harpera używałam do cykli (trzecie kolokwium), a w drugim semestrze korzystałam dodatkowo z materiałów z katedry sprzed stu lat.
8. Kiedy są kartkówki, na każdych zajęciach?
Kartkówki są zawsze po kolokwiach, na ćwiczeniach.
9. Czy to prawda, że ćwiczenia trwają cztery godziny?
Na początku wszystkie ćwiczenia będą "pojedyncze". Trwają wtedy coś ponad dwie godziny. Pod koniec będziecie mieli kilka zajęć zblokowanych, czyli ćwiczenia podwójne i wtedy mogą (ale nie muszą, jeśli szybciej uporacie się z zadaniem) tyle trwać.
10. Ile jest kolokwiów?
Cztery w każdym semestrze.


Komentarze

  1. jejuu,baardzo przydatny wpis,dziękujemy! :) jeśli dałabyś radę,opisz proszę inne przedmioty z 2 semestru ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty