Weterynaria czy lekarski?

Wielu z Was zapewne stało czy stoi przed podobną decyzją. Jaki jest Wasz cel, o czym marzycie? Czy tytuł lekarza medycyny weterynarii wiąże się z takim samym prestiżem jak tytuł lekarza medycyny człowieka? Jak myślicie?


Komentarze

 1. Myślę, że cała masa abiturientów stoi przed takim oto wyborem. Ba! sam przed nim stałem. Miałem do wyboru wrocławską weterynarię i krakowską farmację. Ostatecznie jednak zdecydowałem się zostać w domku i poprawić maturę. I nie znaczy to absolutnie, że weterynaria czy farmacja są dla mnie gorsze ( ale z tych dwóch jednak wybrałbym weterynarie), tylko po prostu wiedziałem, że ciągnie moją duszę w trochę inną stronę. I myślę, że to jest najważniejsze przy kierowaniu się wyborem. Oba kierunki są "prestiżowe" chociaż może lepiej użyć słowa popularne, bo z tego ogromnego prestiżu wiadomo co zostaje nam po wkroczeniu na rynek pracy... a powołaniem zarówno ja jak i ty Pani Doktor się nie najemy... Sorry za ten myślowy "skok w bok". Konkluzja taka, że nie ma równych i równiejszych tylko jesteśmy równi.
  Pozdrawiam i spokojnej nauki ;>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dokładnie tak! Życzę powodzenia podczas tej drogi, rok w domu nie jest taki zły, naprawdę! Warto tylko wykorzystać go na coś więcej niż tylko nauka do matury, bo wierz mi, łatwo oszaleć! Będę trzymać kciuki w maju!

   Usuń
 2. Nie, nie ;) jestem już na 5 roku tak jak ty ;) na szczęście matury to już dość dalekie wspomnienie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja od dziecka chciałam być weterynarzem i takie też studia wybrałam. Ale myślę, że obydwa cieszą się takim samym prestiżem, najważniejsze to to, w czym widzimy się w przyszłości i co będziemy robić chętnie :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty